VERTIMAS. Stefan Molyneux knyga „Apie tiesą“ (antroji pataisyta laida) (Atnaujinta 2012-09-25)

Peržiūrėjau savo prieš maždaug pusantrų metų atliktą Stefano Molyneux knygos „Apie tiesą: iliuzijos tironija“ (On Truth: The Tyranny of Illusion) vertimą. Ištaisiau kelias klaidas, kai kur tekstas kiek pakito turinio prasme, pakeičiau dizainą ir keletą kitų smulkmenų.


Mano anotacija

Šioje trumpoje, bet labai koncentruotoje filosofinėje knygoje logiškai, nuosekliai, struktūruotai ir aiškiai aprašoma tiesa. Tiesa, kaip tokia; tiesa apie pasaulį, moralę, meilę, dorybę, vaikų auginimą, kultūrą, religiją tarpusavio santykius ir santykį su pačiu savimi. Parodoma, kaip naudojantis filosofijos disciplina tiesą atskirti nuo melo ir fantazijų, laisvę – nuo primestos, neegzistuojančios prievolės, meilę ir dorybę – nuo manipuliacijos ir blogio, moralę – nuo smurto pateisinimų.

„Apie tiesą“ padės išsivaduoti iš fantazijos gniaužtų, ištrūkti iš kultūros kulto narvo, pamatyti, kad visi suaugusiųjų santykiai yra savanoriški, suprasti, jog „moralę“ ir „meilę“ tėvai naudoja kaip prievartos prieš savo vaikus pateisinimą, paskatins kurti sveikus ir nuoširdžius santykius su aplinkiniais, gyventi tiesa kalbant tiesą, o svarbiausia – būti sąžiningam sau.

Ši knyga privers permąstyti visus savo santykius, ją skaitant kils nemalonių jausmų, minčių ir prisiminimų, todėl, žiūrint iš trumpalaikės perspektyvos, ji bus skausminga ir kelianti iššūkių. Tačiau siekiant tikros laimės, laisvės, meilės, dorybės ir psichologinės sveikatos, tas skausmas yra reikalingas, gydantis ir neišvengiamas. 

Knygą nemokamai parsiųsti .pdf formatu galite IŠ ČIA. Paskutinį kartą atnaujinta 2012-09-25. Pasitikrinkite, ar turite naujausią versiją! Tą padaryti galite pažiūrėję į failo pavadinimą – jo pabaigoje turėtumėte matyti (Atnaujinta 2012-09-25).

Knyga laisvai galite dalintis su šeimos nariais, draugais, pažįstamais ir nepažįstamais žmonėmis. Gero skaitymo!

Jeigu norite paremti bei paspartinti kitus vertimus ir projekto Saviarcheologija.lt veiklą ar atsidėkoti už gautą naudą, galite tą padaryti finansiškai arba pasidalindami informacija su kitais. Apie tai plačiau galite sužinoti čia: http://www.saviarcheologija.lt/paremti.html

P. S. Knygoje pastebėję klaidų arba norėdami kreipis kitu klausimu, galite su manimi susisiekti čia nurodytais kontaktais. Ačiū!

Jums rekomenduojame

0 comments